Ігри для розвитку уваги

Гра «Посадка інопланетного корабля»

Це гра на розвиток одночасно і уваги, і словникового запасу. Для гри вам знадобиться виготовити з кольорового паперу (необхідно використовувати три різних кольори) по десять трикутників, чотирикутників і кіл різного кольору. Крім цього потрібно мати «ширму». Добре підійде звичайна картонна або папка пластикова для документів, яку треба поставити розкритим кутом на торець в бік одного з учасників. Грають по дві людини. Якщо одночасно грають кілька пар, то для кожної пари треба заготовити свій ігровий набір. Діти сідають обличчям один до одного і між ними ставиться «ширма». Кожен з учасників отримує половину набору кольорових фігур, по п'ять фігур у кожній форми і кольору. Потім їм розповідаються умови гри:
- «На Землю летить інопланетний корабель. На орбіті Землі у нього сталася поломка, і йому потрібна термінова посадка. Однак посадити його можна тільки за допомогою землянина-оператора, який виконає роль лоцмана. Але для цього оператор повинен знати, як виглядає пульт управління на кораблі. Поломка порушила зв'язок з кораблем, він йде тільки в одному напрямку: з корабля на Землю. На щастя, автоматичний перекладач працює. Завдання «інопланетного космонавта» - описати свій «пульт управління» земного оператору як можна детальніше. Тільки в цьому випадку посадка пройде успішно».
Той гравець, якому дістався набір кольорових фігурок («інопланетний космонавт»), викладає на столі будь-який візерунок або якусь абстрактну картинку («пульт управління»). Це робиться за ширмою таким чином, щоб інший гравець («земний оператор») не бачив викладеної картинки. Після цього «інопланетянин» починає послідовно описувати свій «пульт управління». Землянин не може нічого говорити і взагалі не видає жодного звуку («поломка зв'язку»), але повинен за вказівками «інопланетянина» скласти такий же візерунок зі свого набору. Виграє та пара, яка виконала завдання швидше і без помилок. Якщо грають лише двоє, то засікається час однієї гри, потім учасники міняються ролями і повторюють гру, знову враховуючи час. Той з гравців, який швидше впорався із завданням, вважається переможцем.

Гра «Завдання навпаки»

Ця гра спрямована на розвиток розподілу уваги та формування навичок внутрішнього самоконтролю дитини. Ця гра проводиться з дітьми, у яких сформована навичка письма. Діти сідають за столи, маючи ручку і листок паперу. Гру веде дорослий, який розташовується поза полем зору дітей. Він дає дітям випадковим чином дві команди: «Слово» і «Лінія». Коли він каже «Слово», діти повинні провести на своєму листку пряму лінію, коли командує «Лінія», - написати слово "мама". Виграє та дитина, яка допустила найменше помилок. Для того, щоб точно зіставити результат гри і не заплутатись самому ведучому, доцільно приготувати до гри «шпаргалку», де буде відзначений випадковий порядок пред'являються дітям команд (наприклад: ЛЛСЛСССЛЛЛСЛСЛССЛ тощо).

Немає коментарів:

Дописати коментар

EdCamp Solone